مرجع تورهای گردشگری داخلی و خارجیتور مسافرتی ، تور گردشگری

ما با معرفی برترین آژانس های مسافرتی در تهران و کرج ، شما را در انتخاب آژانس مسافرتی کمک می کنیم .

با ثبت نام در سایت می توانید از آخرین تخفیف ها جهت تورهای لحظه آخری بهره مند شوید .

راهنمای گــــــردشگـــری

تور کیش , تور ترکیه , تور دبی , تور آنتالیــا

تور ارمنستان ,تور تایلنــــــد , تور استانبول

تور مشهد , تور مالزی , تور نمایشگاه چیــن

تور بانکوک , تور اروپا , تور هند , تور بالــی

تور مسافرتی هتل ها تور لحظه آخری آژانس مسافرتی
تور مسافرتی هتل ها ( داخلی و خارجی ) تور لحظه آخری آژانس های مسافرتی

قطع روابط گردشگری با مصر !!

در حالی که محمد مرسی، رئیس جمهور اسلام‌گرای مصر، تلاش داشت ‌تا در دوره کوتاه ریاست جمهوری خود، روابط با ایران را ‌بهبود بخشد و به ویژه توجه خاصی به حوزه گردشگری نشان داده بود، دولت جدید مصر اعلام کرد، همه تبادلات گردشگر با ایران را قطع می‌کند؛ دلیل این امر، «نگرانی‌های امنیتی» گفته شده است.

به گزارش «تابناک»، مصر همه روابط خود با ایران در حوزه گردشگری را متوقف کرده و در بیان دلیل این کار، به «نگرانی‌های امنیتی» اشاره نموده است؛ کاری که بیش از هر چیز، بیانگر فاصله گرفتن دولت جدید این کشور از رویه دولت قبلی نسبت به ایران است.

به نوشته ‌«رویترز»، راشا عزیزی، سخنگوی وزارت گردشگری مصر گفته: «هم‌اکنون وضعیت امنیتی، به این وزارتخانه اجازه نمی‌دهد از برقراری مسافرت‌ها با ایران، از جمله پرواز هواپیما‌ها و تبادلات گردشگری حمایت کنیم».

رویترز اشاره کرده، این سخنان در حالی گفته می‌شود که نخستین پرواز رسمی میان دو کشور ایران و مصر پس از ۳۴ سال، در ماه مارس سال جاری برقرار شده بود.

بنا بر آمارهای رسمی، ۴۳ ایرانی در ماه آوریل از مصر بازدید کردند. با این حال، هیچ ‌گاه پروازهای روتین میان دو کشور برقرار نشد.

در آن زمان، بیشترین مخالفت با ورود گردشگران ایرانی، از سوی گروه‌های تندروی سلفی بود که ایران را به تلاش برای ترویج تشیع در مصر متهم کرده و خواستار قطع ارتباطات گردشگری با ایران بودند. همین مسائل بود که سبب شد دولت مصر، مکان‌های گردشگری ایرانیان را به چند محل خاص محدود کند.

با این حال، بعید است دولت سکولار نظامی جدید مصر، برای قطع روابط گردشگری با ایران به دغدغه‌های سلفی‌ها توجهی نشان داده باشد؛ بنابراین، به نظر می‌رسد مهم‌ترین عامل در ‌این تصمیم‌گیری از سوی دولت مصر، بازتعریف منافع این کشور در سطح منطقه باشد، زیرا اکنون عربستان سعودی و حامیان منطقه‌ای این کشور (مهم‌ترین رقبای منطقه‌ای ایران) مهم‌ترین پشتیبانان دولت مصر به شمار می‌روند.

کلمات کلیدی : قطع روابط گردشگری با مصر ، تور مصر ، تور قاهره ، تور لحظه آخری مصر ، تور ویژه مصر ، تور خارجی ، تور آفریقا

تور ارمنستان

تور تایلند

تور استانبول

تور مشهد

تور مالزی

تور دبی

تور لحظه آخری

تور مسافرتی

تور کیش

تور ترکیه

تور دبی

تور آنتالیا

تور روسیه

تور قبرس

تور اروپا

تور انگلیس

تور استرالیا

تور کوش آداسی

تور کیش

تور لحظه آخری

تور آنتالیا

تور مالدیو

تور دبی

تور امارات

کلیه حقوق این سایت برای مرجع تور و آژانس های مسافرتی محفوظ است .